הברקה קריסטלית

הברקה קריסטלית:
מספר לא קטן של בעלי דירות ובמיוחד בעלי בתים ישנים חושבים לא אחת לבצע שינוי בבית ולגרום לו להיראות חדש ומשודרג, אחד השינויים המבוקשים ביותר הוא שינוי המראה של הרצפה, לא חשוב עד כמה הבית יהיה מעוטר ברהיטים וחפצים יפים, אם לא יהיה קיים המראה האסתטי כנראה שלא ביצענו את משימתנו נאמנה. אחד השינויים הגדולים ביותר שניתן לבצע הוא הברקה של המרצפות, ההברקה הנפוצה ביותר כיום בשוק הינה
הברקה קריסטלית או בשמה השני- פוליש קריסטל.
הברקה קריסטלית

את ההברקה הקריסטלית מבצעים בזהירות ומיומנות רבה והתוצאה הסופית היא מראה מלא ברק, נקי ו"רטוב" של מרצפות הבית. כמובן שלא ניתן לבצע הברקה קריסטלית באופן חובבני, יש צורך באיש מקצוע מתחום הפוליש והניקיון והוא בעזרת חומרים ייחודיים ומכונת פוליש המקרצפת במיומנות רבה מצליח להבריק את הרצפה ולשדרג אותה ככה שגם לאחר שנים הרצפה לא תיראה כמו הרצפה שהיינו רגילים לדרוך עליה בעבר.
אז איך בעצם מתבצעת הברקה קריסטלית? אם בעבר ההברקה המקובלת הייתה מתבצעת בעזרת פוליש ווקס, היום הסיפור הוא קצת שונה, החומר הקריסטלי לא רק מעניק מראה נוצץ ויוקרתי לרצפה אלא גם מחזיק לאורך תקופה ארוכה של כמעט שלוש שנים. הברקה קריסטלית בשונה מפוליש ווקס מגנה על הרצפה עד כדי כך שלא יהיה ניתן לשרוט את הרצפה על ידי חפצים או רהיטים, שכבת ההגנה על גבי המרצפות הינה פעילה יותר וחזקה יותר כאשר אנו מבצעים הברקה קריסטלית.
יש צורך של ניסיון בביצוע הברקה קריסטלית כדי באמת להגיע לתוצאה הרצויה וכדי שלא יווצר מצב שאנו נפגע במרצפות בזמן שאנו בכלל רצינו לשדרג את המראה שלהם. הברקה קריסטלית מתבצעת בשלבים, אמנם לא מדובר בתורה קשה לעיכול ולביצוע אך חשוב לדייק בכל אחד מהשלבים, לפני שאנו בכלל מתחילים לבצע הברקה קריסטלית עלינו לנקות את הרצפה באופן יסודי ביותר וזה בכדי שהחומר הקריסטלי ייספג באופן מקסימאלי למרצפות, רק לאחר מכן אנו מתחילים בהתזה של החומר הקריסטלי ואז החדרתו למרצפות בעזרת מכונת הפוליש המרופדת בתחתיתה בפד העשוי צמר מגנזיום. כמובן שלאחר שביצענו את כל השלבים הנ"ל עלינו לשמר את אותה הברקה קריסטלית בהתאם לטיפים והעצות שנקבל מאיש המקצוע שביצע את ההברקה.